Canon i-SENSYS X C1936P
Canon i-SENSYS X C1936P е цветен лазерен A4 принтер, предназначен за бизнес среди с високи изисквания към скоростта, качеството и сигурността на печата. Моделът е със скорост на печат до 36 стр./мин в цвят и черно-бяло, резолюция до 1200 × 1200 dpi, автоматичен двустранен печат и препоръчително месечно натоварване до 75 000 страници.
Моделът разполага с Ethernet и USB интерфейси, разширяема хартиена вместимост чрез допълнителни касети, вградени функции за защита на печата и поддръжка на централизирано управление, което го прави подходящ за натоварена офис среда с високи изисквания към цветния печат.
Ползи:
-
Висока скорост на печат до 36 стр./мин във формат A4 и 18 стр./мин при A3 документи
-
Прецизно възпроизвеждане на текст и графики с резолюция до 1200 × 1200 dpi
-
Поддръжка на дълги листове до 1320 mm за специализирани печатни задачи
-
Максимално месечно натоварване до 120 000 страници
-
5-редов LCD контролен панел
-
Многофакторно удостоверяване за защита на данните и контролиран достъп
-
Кратко време за загряване - около 2 секунди
-
Вградена Wi-Fi свързаност
| Метод на печат | Цветен лазерен печат |
| Резолюция | 1200 x 1200 dpi |
| Време за загряване | Приблиз. 22 s или по-малко след включване ; Приблиз. 2 секунди или по-малко след включване (бърз режим) |
| Време за отпечатване на първо копие | Цветно: приблиз. 12,54 секунди ; Монохромно; приблиз. 11,57 секунди |
| Месечно натоварване | 2000 – 7500 страници на месец |
| Препоръчително натоварване | Макс. 120 000 страници |
| Печат без бели полета | 5 mm – горе, долу, ляво и дясно |
| Усъвършенствани функции за печат | Криптиран защитен печат Защитен печат Печат от USB памет (JPEG/TIFF/PDF/XPS) Печат на баркод4 iOS: AirPrint, приложение Canon PRINT Android; сертифицирано за работа с Mopria, Canon Print Service Plug-in, приложение Canon PRINT Microsoft Universal Print |
| Скорост на печат ч/б | Едностранно (A4): до 43 ppm Двустранно (A4): до 36,0 ipm Едностранно (A5, хоризонтална ориентация): до 65,2 ppm |
| Скорост на печат цветно | 36 ppm |
| Поддържа мобилен печат и печат в облак | Съвместимост с Google Cloud Print iOS: AirPrint, приложение Canon PRINT Business Android; сертифицирано за работа с Mopria, Canon Print Service Plug-in, приложение Canon PRINT Business |
| Подаване на хартия - стандартно | Касета за 550 листа x4 (устройство за подаване на хартия PF-L1) |
| Зареждане на хартия - максимално | 2550 листа |
| Типове печатни носители | Многофункционална тава: обикновена хартия, дебела хартия, тънка хартия, хартия с покритие, груба хартия, етикети, пощенска картичка, пликж Касета: обикновена хартия, дебела хартия, хартия с покритие, груба хартия |
| Поддържани формати хартия | Касета (Стандартна): A3, B4, A4, A4 (хоризонтална ориентация), B5 (хоризонтална ориентация), A5, A5 (хоризонтална ориентация), B6, LDR, LGL, LTR, EXE Потребителски формати – ширина: 85 до 297 mm, дължина: 148 до 431,8 mm Многофункционална тава: A3, B4, A4, A4 (хоризонтална ориентация), B5, B5 (хоризонтална ориентация), A5, A5 (хоризонтална ориентация), B6, A6, LDR, LGL, LTR, EXE, карта за индекс Потребителски формати – ширина: 64 до 297 mm, дължина: 120 до 431,8 mm За ширина на банера: 200 до 297 mm, дължина: 431,9 до 1320 mm Касета (Опция): A3, B4, A4, B5, A55, A5 (хоризонтална ориентация), B6, LDR, LGL, LTR, EXE Потребителски формати – ширина: 85 до 297 mm, дължина: 148 до 431,8 mm{foot} |
| Поддържани грамажи хартия | Касета: 60 до 120 g/m² ; Многофункционална тава: 60 до 199 g/m² |
| Двустранен печат | Автоматичен Типове носители: обикновена хартия, дебела хартия, тънка хартия Касета:vA3, B4, A4, B5, B5 (хоризонтална ориентация), A5, A5 (хоризонтална ориентация), LDR, LGL, LTR, EXE Потреб. формат – мин. 148 x 148 mm, макс. 297 x 431,8 mm 60 до 163 g/m²'' |
| Процесор | 1,6 GHz x 2 |
| Памет | 2 GB |
| Съхранение | 32 GB eMMC (налично място 15 GB) |
| Контролен панел | 5-редов LCD дисплей, 5 LED индикатора (онлайн, готовност, съобщение, задача и пестене на енергия), бутони, цифрова клавиатура с 10 бутона |
| Езици за принтери | UFRII (Ultra Fast Rendering), PCL5e*, PCL6, Adobe® PostScript3 |
| Шрифтове | 105 PCL шрифта, 136 PS шрифта |
| Интерфейс | USB 2.0 Hi-Speed, 10BASE-T/100BASETX/1000Base-T, Wireless 802.11b/g/n, Директна безжична връзка |
| Мрежов протокол | Печат: TCP/IP (LPD/Port9100/IPP/IPPS/FTP/WSD) Управление: SNMPv1, SNMPv3 (IPv4,IPv6) Сигурност: TLS1.3, IPSec, IEEE802.1X удостоверяване (LAN/WLAN), SNMPv3, защитна стена (филтриране на IP/MAC адрес), поддръжка на две мрежи (кабелна LAN/безжична LAN, кабелна LAN/кабелна LAN), дезактивиране на неизползвани функции (активиране/дезактивиране на протоколи/приложения, активиране/дезактивиране на потребителски интерфейс за отдалечено управление, активиране/дезактивиране на USB интерфейс), разделяне на комуникационни линии (USB порт) Сигурност (безжична връзка): Инфраструктурен режим: WEP(64/128 бита), WPA-PSK(TKIP/AES), WPA2-PSK(TKIP/AES), WPA3-SAE (AES), WPA-EAP (AES), WPA2-EAP (AES), WPA3-EAP (AES) Режим „Точка за достъп“: WPA2-PSK (AES) Режим Wi-Fi Direct: WPA2-PSK (AES) |
| Софтуер и управление на принтер | Потребителски интерфейс за отдалечено управление (RUI), Отдалечен преглед на операциите, > Управление на кодове на отдели, Инструмент за състоянието на тонера, iW Enterprise Management Console: базиран на сървър софтуер за централизирано управление на печатен парк
eMaintenance: вграден RDS позволява отдалечени eMaintenance услуги, като например отчитане на броячите, автоматично управление на консумативите и отдалечена диагностика. Content Delivery System: сървърна платформа, която позволява автоматични актуализации на фърмуера на устройството. uniFLOW online/uniFLOW съвместимост |
| Съвместимост с ОС | Windows® 11/Windows® 10/Server® 2022/Server® 2019/Server® 2016/Mac OS X версия 10.14 и по-нов Linux |
| Консумативи | ТОНЕР T16 черен ТОНЕР T16 циан/магента/жълто |
| Работна среда | Температура: 10 до 30ºC, Влажност: 20 до 80% |
| Нива на шум | Звукова мощност Активност: 70,4 dB или по-малко Готовност: безшумно |
| Захранване | 220-240 V, 50/60 Hz |
| Размери (Ш x В x Д) | 499 mm x 525 mm x 340 mm |
| Тегло | 37.3 кг |


