Canon i-SENSYS X1861P
Canon i-SENSYS X 1861P е монохромен лазерен A4 принтер със скорост на печат до 61 стр./мин, автоматичен двустранен печат и резолюция до 1200 × 1200 dpi, проектиран за бърза и надеждна обработка на големи обеми документи. Моделът се отличава с висок капацитет за месечно натоварване, разширяема хартиена вместимост и мрежова свързаност, което го прави ефективно решение за централизирани офис среди с интензивен печат.
Canon i-SENSYS X 1861P поддържа монохромен A4 печат със скорост до 61 стр./мин, автоматичен двустранен печат, висока резолюция до 1200 × 1200 dpi и разширяема хартиена вместимост за стабилна работа при големи дневни обеми.
Ползи:
-
Висока скорост на печат за бърза обработка на документи - 61ppm
-
Подходящ за интензивно месечно натоварване: 3000 – 16 000 страници на месец
-
Автоматичен двустранен печат за оптимизация на разходите
-
Разширяема конфигурация за хартия според нуждите на офиса
-
Мрежова свързаност за централизирана работа
- 5-редов LCD дисплей, 5 LED индикатора (онлайн, готовност, съобщение, задача и пестене на енергия), бутони, цифрова клавиатура с 10 бутона
| Метод на печат | Черно-бял лазерен печат |
| Резолюция | 1200 x 1200 dpi |
| Време за загряване | Показано съобщение за готовност за печат: Приблиз. 2 s или по-малко след включване |
| Време за отпечатване на първо копие | Монохромно; приблиз. 4,9 секунди |
| Езици за принтери | UFRII (Ultra Fast Rendering), PCL5e1, PCL6, Adobe® PostScript3 |
| Шрифтове | 93 PCL шрифта (93 Roman, 10 Bitmap шрифта, 2 OCR шрифта) Andalé Mono WT J/K/S/T (японски, корейски, опростен и традиционен китайски)2 Шрифтове за баркод3 136 PostScript шрифта |
| Печат без бели полета | 5 mm – горе, долу, ляво и дясно |
| Усъвършенствани функции за печат | Защитен печат Печат от USB памет (JPEG/TIFF/PDF/XPS) Печат на баркод iOS: AirPrint, приложение Canon PRINT Business Android; сертифицирано за работа с Mopria, Canon Print Service Plug-in, приложение Canon PRINT Business Microsoft Universal Print |
| Месечно натоварване | 3000 – 16 000 страници на месец |
| Максимално натоварване | Макс. 420 000 страници6 |
| Скорост на печат ч/б | 61 ppm |
| Подаване на хартия - стандартно | Касета за 550 листа Многофункционална тава за 100 листа; Зареждане на хартия(опция): Касета за 550 листа x 4 (Касета за хартия PF-J1) Касета за 2000 листа (Дек за хартия PD-H1) Касети за пликове за 75 листа (Приставка за подаване на пликове EF-B1) |
| Зареждане на хартия - максимално | 4300 листа |
| Типове печатни носители | Многофункционална тава: обикновена хартия, рециклирана хартия, дебела хартия, тънка хартия, цветна хартия, хартия с покритие, предварително перфорирана, бланки, пощенска картичка, плик Касета: обикновена хартия, рециклирана хартия, дебела хартия, тънка хартия, етикет, цветна хартия, хартия с покритие, предварително перфорирана, бланки |
| Поддържани формати хартия | Касета (Стандартна): A4, A5, A5 (хоризонтална ориентация), A6, B5,B6, Legal, Letter, Executive, Statement, OFFICIO, B-OFFICIO, M-OFFICIO, GLTR, ILGL, GLGL, Foolscap, потребителски формати: мин. 99 x 148 mm, макс. 216.0 x 355.6 mm. Многофункционална тава: A4, A5, A5 (хоризонтална ориентация), A6, B5, B6, Legal, Letter, Executive, Statement, OFFICIO, B-OFFICIO, M-OFFICIO, GLTR, ILGL, GLGL, Foolscap, Индексна карта. Плик (COM10, No10, Monarch, C5, DL), потребителски формати: мин. 76,2 x 127 mm, макс. 216,0 x 355,6 mm. Касета (Опция): A4, A5, A5 (хоризонтална ориентация), A6, B5,B6, Legal, Letter, Executive, Statement, OFFICIO, B-OFFICIO, M-OFFICIO, GLTR, ILGL, GLGL, Foolscap, потребителски формати: мин. 99 x 148 mm, макс. 216,0 x 355,6 mm Приставка за подаване на пликове (опция): Пликове (COM10, No10, Monarch, C5, DL) |
| Поддържани грамажи хартия | Касета (стандартна и опционна): 60 до 135 g/m² Приставка за подаване на пликове (опция): от 80 до 100 g/m2 Многофункционална тава: 60 до 199 g/m² |
| Двустранен печат | Автоматичен Касета: A4, A5, B5, Legal, Letter, Executive, OFFICIO, B-OFFICIO, M-OFFICIO, GLTR, ILGL, GLGL, Foolscap, F4A, 16K Потреб. формат – мин. 148 x 210 mm макс. 216 x 355,6 mm 60 до 120 g/m2 |
| Процесор | 1,6 GHz x 2 |
| Памет | 2 GB |
| Контролен панел | 5-редов LCD дисплей, 5 LED индикатора (онлайн, готовност, съобщение, задача и пестене на енергия), бутони, цифрова клавиатура с 10 бутона |
| Интерфейс |
USB 2.0 Hi-Speed, 10BASE-T/100BASE-TX/1000Base-T, Wireless 802.11b/g/n, Директна безжична връзка Мрежов протокол: Печат: TCP/IP (LPD/Port9100/IPP/IPPS/FTP/WSD) Управление: SNMPv1, SNMPv3 (IPv4,IPv6) Сигурност: TLS1.3, IPSec, филтриране по IP/Mac адрес, IEEE802.1X, SNMPv3, SSL (HTTPS, IPPS), поддръжка на две мрежи Сигурност (безжична връзка): Инфраструктурен режим: WEP(64/128 бита), WPA-PSK(TKIP/AES), WPA2-PSK(TKIP/AES), WPA3-SAE (AES), WPA-EAP (AES), WPA2-EAP (AES), WPA3-EAP (AES) Режим „Точка за достъп“: WPA2-PSK (AES) Режим Wi-Fi Direct: WPA2-PSK (AES) |
| Съвместимост с ОС | Windows® 11/Windows® 10/Windows® 8.1/Server® 2022/Server® 2019/Server® 2016/Server® 2012R2/Server® 2012/Mac OS X версия 10.12 и по-нова Linux5 |
| Софтуер и управление на принтер |
Потребителски интерфейс за отдалечено управление (RUI),
Кодове на отдели,
Toner Status Tool,
iW Enterprise Management Console: базиран на сървър софтуер за централизирано управление на печатен парк
eMaintenance: вграден RDS позволява отдалечени eMaintenance услуги, като например отчитане на броячите, автоматично управление на консумативите и отдалечена диагностика.
Content Delivery System: сървърна платформа, която позволява автоматични актуализации на фърмуера на устройството. Съвместимост с uniFLOW online/uniFLOW online Express/uniFLOW |
| Консумативи | ТОНЕР T15 черен (42000 страници) |
| Работна среда | Температура: 10 до 30ºC, Влажност: 20 до 80% |
| Нива на шум | Звукова мощност Активност: едностранно 70 dB или по-малко Двустранно 71 dB или по-малко Режим на готовност: безшумно Звуково налягане Активност: 55 dB или по-малко Режим на готовност: безшумно |
| Захранване | 220-240 V, 50/60 Hz |
| Размери (Ш x В x Д) | 430 mm x 464 mm x 370 mm |
| Тегло | Приблиз. 20 kg |