BookTEK 5 V1A, A1+
Проектиран за проекти за дигитализация на големи формати, BookTEK 5 V1A Professional съчетава прецизност, скорост и лесна за употреба технология в едно мощно устройство. Независимо дали работите с крехки ръкописи или тежки томове, този скенер гарантира най-висококачествени цифрови репродукции, като същевременно запазва целостта на оригиналните материали. Неговите усъвършенствани функции и здрав дизайн го правят незаменим инструмент за библиотеки, архиви и институции, посветени на запазването на ценни документи. Люлката за книги на скенера предлага изключителна гъвкавост, поддържайки напълно отворени книги на 180° със или без стъклената плоча, както и частично отворени книги, използвайки V-образната си люлка. Този дизайн „всичко в едно“ елиминира необходимостта от множество модели, предоставяйки цялостно решение за различни сценарии на сканиране.
С просторен 27-инчов 4K монитор за предварителен преглед пред оператора за ясна и детайлна обратна връзка при сканиране и 21-инчов Full HD мултисензорен екран за лесна работа, тази конфигурация предлага оптимален контрол и визуална яснота за плавно и ефективно сканиране.
Ползи:
- цветна система за сканиране над глава до А1 + формати
- оптична резолюция 600 dpi;
- максимален размер на документа 635 x 914 mm
- работа чрез широк монитор - 27 inch 4к preview;
- 180° И V-образно 140° сканиране със или без стъклена плоча
- функция Live Preview
- поставката за книги е фиксирана, тя може да поддържа всяка книга с тегло до 30 кг.
- работа в Dark mode подобрява качеството на сканиране
- работа с интерфейси Scan2Net и ScanWizard на повече от 20 езика
- лазерна корекция за сгъване на книги
- функцията Scan2Pad - безжична връзка с iPad и Android устройства
| Максимален размер на сканиращата площ | 635 x 914 mm (25 x 36 inch) |
| Оптична разделителна способност | 600 dpi |
| Разделителна способност на сканиране | 600 x 600 dpi |
| Скорост на цветно сканиране | DIN A1+ @ 150 dpi: 1.2 s DIN A1+ @ 200 dpi: 1.5 s DIN A1+ @ 300 dpi: 2.1 s DIN A1+ @ 400 dpi: 2.8 s DIN A1+ @ 600 dpi: 4.1 s |
| Размер на пиксел | 9.3 x 9.3 µm |
| Дълбочина на цвета | 48 bit color; 16 bit grayscale |
| Режими на сканиране | 24 bit color, 8 bit grayscale, bitonal, enhanced halftone |
| Файлови формати | Multipage PDF (PDF/A) and TIFF, JPEG, JPEG 2000, PNM, PNG, BMP, TIFF (Raw, G3, G4, LZW, JPEG), AutoCAD DWF, JBIG, DjVu, DICOM, PCX, Postscript, EPS, Raw data and more |
| ICC профили | Embedded for sRGB, Adobe RGB and native. Individual profiling via web based Scan2ICC subscription |
| Компютър | 64 bit Linux, Intel Core i3 generation 8 processor, 240GB SSD, 8 GB memory for extra large jobs |
| Сензорен екран | 21 inch Full HD 1920 * 1080 multitouch screen |
| USB порт | 2 x USB 3.0 port, 4 x USB 2.0 port |
| Интерфейс | 2.5 GBit Fast Ethernet with TCP/IP based Scan2Net® interface |
| Камера | CCD Камера, 22,500 pix |
| Камера за преглед на живо | CMOS matrix, area sensor |
| Източник на светлина | White LEDs, tested according to IEC 62471 |
| Живот на лампата | 50 000 h (в режим на работа) |
| Източник на захранване | 110–240V AC, 47 – 63 Hz |
| В stand-by режим | 1.5 W |
| В режим готовност на сканиране | 40 W |
| В режим на сканиране | 110 W |
| Време за загряване | Няма |
| Температурна зависимост | Няма |
| UV / IR емисии | Няма |
| Работна температура | 5 до +40 °C |
| Температура на съхранение | 0 до +60 °C |
| Относителна влажност | 20 до 80% |
| Нива на шума | < 48 dB(A) (Lift & opening motors) / < 42 dB(A) (Scanning) / < 33 dB(A) (Standby) |
| Размери (с лампи) | 1.160 x 900 x 900 mm |
| Тегло (с притискащо стъкло) | 90 kg |